20 października 2018. imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
  × strona główna
° Projekty zakończone
 - Arkadia Przedszkolaków
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy Grodzisk
tel. +48 85 656-80-61
ug@gminagrodzisk.pl
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
Arkadia Przedszkolaków

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 

 

Choinka w przedszkolu 23.01.2014 r.

 

     

     

     

     

     

     

     

     

 

Pasowanie na przedszkolaka

 

          W dniu 10 października 2012 r. w punkcie przedszkolnym w Grodziksu odbyło się pasowanie na przedszkolaka. Na uroczystości obecni byli rodzice, dziadkowie, oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Grodzisk oraz Dyrekcja Zespołu Szkół w Grodzisku. Spotkanie było przygotowane przez wychowawczynie:     p. Martę Zalewską i p. Beatę Niewiarowską, oraz koordynator projektu p. Ewelinę Markowską.

 

     

     

     

     

 

Otwarcie punktu przedszkolnego

          W dniu 3 września 2012 r. wraz z początkiem roku szkolnego rozpoczął działanie Punkt Przedszkolny w ramach projektu „Arkadia Przedszkolaków. Utworzenie Przedszkola w Gminie Grodzisk”. Dwie grupy przedszkolaków 3 i 4-latków oraz 5-latków po 25. dzieci w grupie z terenu Gminy Grodzisk oprócz zajęć dydaktycznych wynikających z podstawy programowej wychowania przedszkolnego będą uczestniczyć w zajęciach dodatkowych: język angielski, rytmika, zajęcia logopedyczne oraz gimnastyka korekcyjna.
          W czasie wakacji miała miejsce adaptacja pomieszczeń przedszkolnych: wygładzono ściany, wymieniono oświetlenie, zakupiono nowe meble, zabawki, pomoce dydaktyczne oraz sprzęt multimedialny.

     

     

  

Informacja o projekcie

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Projekt „Arkadia przedszkolaków – utworzenie przedszkola w gminie Grodzisk”

 

Projekt jest odpowiedzią na problem braku dostępności do edukacji przedszkolnej dla dzieci w wieku 3 – 5 lat w gminie Grodzisk. Na terenie gminy Grodzisk obecnie nie funkcjonuje żadna placówka wychowania przedszkolnego, która umożliwiałaby uczęszczanie na zajęcia przedszkolne dla dzieci w wieku 3 – 5 lat. Działalność przedszkola, które kiedyś funkcjonowało na terenie gminy została zawieszona z dniem 01.09.2001 r.

Władze gminy mają świadomość, że edukacja przedszkolna to inwestycja przynosząca wymierne korzyści całemu społeczeństwu. Uczestnictwo dzieci w zajęciach przedszkolnych to możliwość pełnego przygotowania do szkoły, wyrównania szans, rozbudzania od najmłodszych lat zainteresowań, rozwój zdolności, odkrywanie talentów, kontakt z rówieśnikami, rozwój społeczny.

W ramach projektu powstał punkt przedszkolny, który jest zlokalizowany w Zespole szkól w Grodzisku przy ul. 1 Maja 34. Harmonogram realizacji projektu m. in. przewiduje:

  • przygotowanie przedszkola do prowadzenia zajęć (adaptacja pomieszczeń, zakup mebli, wyposażenia i pomocy dydaktycznych),
  • zajęcia przedszkolne w latach szkolnych 2012-2013 i 2013-2014 dla dwóch grup wiekowych: 3-4 latków (8 godzin dziennie), oraz 5-cio Latków (5 godzin dziennie),
  • zajęcia dodatkowe (język angielski, zajęcia logopedyczne, rytmika, zajęcia z korekcji wad postawy, zajęcia w tematyce równości szans),
  • wycieczki i uroczystości okolicznościowe.

 

Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójt
 
SONDA
zobacz wyniki

<<   Październik   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA