20 października 2018. imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
  × strona główna
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy Grodzisk
tel. +48 85 656-80-61
ug@gminagrodzisk.pl
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
Aktualności
Program "Czyste Powietrze"

 

W środę 3 października w świetlicy w Grodzisku odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące programu Czyste Powietrze. Na spotkaniu przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Białymstoku zaprezentował licznie zgromadzonym mieszkańcom gminy Grodzisk możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę pieców, oraz szeroko rozumianą termomodernizację budynków mieszkalnych. Przedstawiony został również formularz wniosku o dofinansowanie wraz z instrukcją wypełniania.
Więcej informacji o programie poniżej oraz w odnośnikach prowadzących na stronę internetową Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Ministerstwa Środowiska. Informacje uzyskać można również kontaktując się z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska w Białymstoku.

     

PROGRAM CZYSTE POWIETRZE

Resort Środowiska zachęca mieszkańców Polski do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska zanieczyszczeń powietrza.

W ramach rządowego  został przygotowany program priorytetowy Czyste Powietrze, dzięki któremu właściciele domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynków.

Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i rzeczywiste oszczędności finansowe. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.

Ogłoszenie o naborze :

http://nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/ogloszenie-o-naborze/

Więcej na temat ekodopłat :

https://www.mos.gov.pl/fileadmin/user_upload/mos/Aktualnosci/2018/wrzesien_2018/Czyste_powietrze/Czyste_powietrze_ulotka.pdf

« powrót
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójt
 
SONDA
zobacz wyniki

<<   Październik   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA